تبلیغات
ღ♥ღ - سامسونگ برای اولین بار جایگاه نخست بازار گوشی هوشمند جهان

ღ♥ღ


2+2=5 کی به کیه؟

بنابر اعلام HIS iSuppliسامسونگ برای اولین بار توانست جایگاه نخست را در بازار جهانی گوشی های هوشمند به خود اختصاص دهد و از رقیب خود اپل پیشی بگیرد.
سامسونگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱ توانست ۲۷٫۳۰ میلیون گوشی هوشمد را به فروش برساند که نسبت به ۱۹٫۰ میلیون گوشی فروخته شده در سه ماهه دوم سال ۴۳٫۷ درصد رشد را نشان می دهد. این درحالی است که اپل با کاهش ۱۵٫۹ درصدی فروش خود نسبت به ۲۰٫۳ میلیون آیفون فروخته شده طی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۱ تنها توانست ۱۷٫۱ میلیون دستگاه از گوشی هوشمند خود را به فروش رساند.
براساس ارقام منتشر شده از IHS iSuppli سهم سامسونگ از بازار گوشی های هوشمند از ۱۷٫۵ درصد سه ماهه دوم ۲۰۱۱ به ۲۳٫۲ درصد در سه ماهه سوم رسید. این افزایش سهم به سامسونگ کمک کرد تا بتواند جایگاه دوم سه ماهه دوم سال خود را به جایگاه نخست ارتقا دهد. طی این سه ماهه درحالی که سهم سامسونگ از بازار گوشی های هوشمند افزایش یافت، سهم رقیبش اپل از ۱۸٫۷ درصد سه ماهه دوم به ۱۴٫۶ درصد رسید.
در این میان نوکیا نیز که تا سه ماهه سوم سال ۲۰۱۰ با ۳۲٫۷ درصد از سهم بازار گوشی هوشمند جایگاه نخست این بازار را در اختیار داشت با فروش ۱۶٫۸ میلیون گوشی در سه ماهه سوم ۲۰۱۱ و با سهم ۱۴٫۳ درصدی پس از اپل در جایگاه سوم قرار دارد.
56789101112131415161718